Asker Kişilere Kredi Kartı İmkanı Sunan Bankalar Çalışma Saatleri

 
Asker Kişilere Kredi Kartı İmkanı Sunan Bankalar Çalışma Saatleri
 

Zorunlu hizmet olarak geçen askerlik görevi ve bu görevde çalışan kişiler, görev esnasında herhangi bir gelire sahip değillerdir. Askerlik görevinin gerçekleştirildiği yerler de genellikle kişilerin ailelerinden uzak olduğu yerler olmakta, bu bakımdan da nakit ihtiyaçlarını her an karşılayabilecekleri ek imkana ihtiyaç duymaktadırlar. Bu noktada en doğru tercihlerden biri de kredi kartı kullanımı olmaktadır. Herhangi bir geliri olmayan kişilere bankaların kredi kartı çıkarma ihtimali düşük olsa da askere kredi kartı veren bankalar mevcuttur. Bu bankalar sayesinde, kişiler ister uzun dönem ister kısa dönem askerlik görevinde olsun, maddi ihtiyaçlarını kredi kartı kullanarak kolaylıkla karşılayabilmektedir.

   

Asker Kişiler İçin Kredi Kartı Başvurusu

Askerlik görevine başlayacak ve görevini ailesinden ya da yakınlarından uzakta yapacak kişilerin aklına takılan en önemli soru; askere kredi kartı verilir mi? olmaktadır. Asker kişiler için kredi kartı veren bankalar mevcuttur ve kredi kartı başvurusu yapılması da son derece kolay olmaktadır. Kredi kartı başvurusu için askerlik görevinin yapılacağı şehirde, askerlere kredi kartı veren bankalara gidilmesi, şubeler aracılığıyla sadece T.C kimlik kartının gösterilmesiyle başvuru yapılması yeterli olmaktadır. Ardından başvuru yapılan banka, kişi için bir sözleşme hazırlamakta, sözleşmenin imzalanmasından sonraki 15 gün içinde kredi kartı kullanıma hazır olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bankaların çalışma saatleri hafta içi olmaktadır. Bu bakımdan hafta içi birlikten izin alınıp, bankaya gidilmesi gerekmektedir.

Asker İçin Kredi Kartı Alma İmkanları

Asker için kredi kartı alma imkanları içinde bankaların şubeleri üzerinden başvuru yapmak ilk yöntem olmaktadır. Ancak bazı şehirlerde, asker kişiler için kredi kartı veren bankaların şubeleri bulunmamaktadır. Askerlik görevinin yapıldığı şehirde asker kişilere kredi kartı veren bir banka yoksa, kredi kartı başvurusu internet ya da telefon bankacılığı aracılığıyla da yapılabilir. Şube üzerinden yapılan tüm işlemlerin aynısı, telefon aracılığıyla ya da internet üzerinden yapılarak, yine 15 gün içinde kartın teslim edilmesi sağlanabilir. Kart, görev yapılan birliğe teslim edilmektedir.

Ziraat Bankası’ndan Asker Kişiler İçin Kredi Kartı Çıkarma İmkanı

Kredi kartı çıkarmak isteyen askerler, öncelikle TSK tarafından açılacak olunan banka hesapları aracılığıyla, hesap açılan bankaya başvuru yapabilirler. Asker kişinin TSK tarafından banka hesabına sahip olması, kredi kartı başvurusunda avantaj sağlamaktadır. TSK’nın anlaşmalı olduğu bankanın mutlaka görev yapılan birlik içinde ATM’si de bulunacaktır. ATM aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapılabilir. Bununla birlikte Ziraat asker kredi kartı seçeneği ile Zirrat Bankası da askerlere kredi kartı çıkartma kolaylığı sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İŞKUR Hibe Desteğine Başvurular Nasıl Yapılır? (Hibe Kredi Desteği)

 

 

Ziraat Bankası’ndan TSK Görevlilerine Kredi Kartı İmkanı

Kamu bankaları içinde yer alan Ziraat Bankası, bu özelliği nedeniyle her meslek grubundan ve kesimden vatandaşın finansal ihityaçları için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bunlardan ilki de asker için kredi kartı imkanı olmaktadır. Asker kişiler için kredi kartı kullanma imkanı sadece uzun ya da kısa dönem askerlik görevi yapan kişiler için değil, TSK bünyesinde görevli ve rütbeli olan kişilere sunulmaktadır. Üstelik Ziraat Tsk kredi kartı başvurusu esnasında asker kişilerden herhangi bir gelir belgesi istenmemekte, kart çıktığı anda kullanılmaya başlanabilmektedir.

Er Askerler İçin Kredi İmkanı

Asker kişilerin görev esnasında nakit ihtiyaçlarını karşılamaları için başta Ziraat Bankası olmak üzere pek çok banka kredi kartı imkanı sunmaktadır. Askerlik görevlerinde kredi kartı çıkartan kişiler, Er asker kredisi imkanından, kredi kartlarının limitleri ölçüsünde nakit avans çekerek yararlanabilmektedirler.

Askerlere Kredi İmkanı

Asker kredi çekebilir mi sorusu askerlik görevini yerine getirecek olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardandır. Eğer kişi askerlik görevini, meslek olarak rütbeli bir şekilde gerçekleştiriyorsa, kolaylıkla kredi çekebilir. Ancak uzun ya da kısa dönemli zorunlu askerlik görevi yapılacaksa, kredi kartı başvurusundan sonra kredi kartı limiti kadar kredi kullanımını gerçekleştirebilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.