American Express Kredi Kartı Başvurusu En Hızlı Nerden Yapılır

 
American Express Kredi Kartı Başvurusu En Hızlı Nerden Yapılır
 

American Express kredi kartı işlemleri için internet üzerinden kolaylıkla giriş yapabilir ve American Express kredi kartı başvuru işlemlerini de yapabilirsiniz. Siz de American Express’in ayrıcalıklı dünyasına katılmak istiyorsanız kredi kartı başvurunuzu kolaylıkla Web sitesinden halledebilirsiniz. Kart başvurunuz için 18 yaşından büyük olmalı ve tamamen kişisel bilgilerinizi kullanmalısınız. Dünyanın her yerinde her zaman sizinle olacak olan bu kart sayesinde siz de güvenli, heyecanlı ve uluslararası bir hizmet almanın keyfini çıkarın. Hizmet kalitesinden memnun kalacağınız American Express’in ayrıcalıklı dünyası sizi memun edecek ve avantajlarıyla şanslı hissettirecektir.

   

Global alışveriş hizmetlerine sahip olan America Express sayesinde özellikle yurtdışındaki fırsatları kaçırmayacak ve gittiğiniz her yerde bireysel bankanızı da yanında taşıyacaksınız. Bankacılık hizmetlerinizi çok kısa sürede yapmak istiyor, düşük faiz oranlarından yararlanmak istiyor ve her geçen gün yeni fırsatlarla karşılaşmak istiyorsanız bir an önce American Express dünyasına katılmalısınız. American Expreess’in hem ticari hem de bireysel kartları mevcuttur. Dilediğiniz kartı kullanabilir ve ticari fırsatlardan da şirketiniz için yararlanabilirsiniz.

American Express Kredi Kartı Aidatı

American Express kredi kartını kullanırken kullandığınız kart için bedel ödeyeceğinizi de unutmamalısınız. Ücretlendirmeler ek kart ve normal kart olarak değişkenlik gösterir. Kart aidatları genelde senelik olarak alınacağından bir yılın sonunda bu ücretleri yatırmak zorunda kalabilirsiniz. American Express kredi kartı aidatı ne kadar sorusu için ayrıntılı tabloyu aşağıda vereceğiz. Genelde banka yıllık ücreti kart içerisinden otomatik olarak da çeker. Kredi kartı aidat ücretlerini şu şekilde anlatabiliriz:

  • American Express Kart için senelik aidat ücreti 75 Dolar olarak belirlenmiştir. Ek kart ücreti de 25 Dolardır.
  • American Express Gold Kart ücreti de senelik olarak 150 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu kartın ek kart ücreti 75 Dolar’dır.
  • Platinium kartın senelik aidat ücreti de 300 Dolar’dır. Ek kart alacağınız zaman senelik olarak 150 Dolar verirsiniz.
  • 2 karttan fazla kart değiştirme ve yenileme talebiniz olursa bunun için 9 TL ücret yansıtılacağını unutmamalısınız. 9 TL kart içerisinden çekilecektir.

Ticari ve kurumsal kartlar için senelik aidat ücreti değişkenlik göstermektedir. Eğer American Express Business kartınız varsa senelik kart bedeli ücreti 90 Dolar olarak belirlenmiştir. Ticari kart olarak American Express Business Gold kartınız varsa 120 Dolar senelik aidat ödemeniz gerekir. Kurumsal kartlar içerisinden American Express Corporate kartına sahipseniz senelik ödeyeceğiniz kart bedeli 90 Dolar olarak hesaplanmıştır. Son olarak American Express Corporate Gold kartınız varsa yıllık olarak 120 Dolar senelik kart aidatı ödemeniz gerekecektir. American Express kredi kartı yıllık ücreti için farklı bir sorunuz olursa müşteri destek hattına danışabileceksiniz.

American Express Kredi Kartı Borç Sorgulama

Kredi kartı borç sorgulama işlemlerini yapabilmeniz için mobil bankacılığı ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz. American Express kredi kartı borcunu öğrenme işlemi için sadece birkaç dakika ayırmanız yeterli olacaktır. Hesap özeti işlemi, kalan kullanım bileğileri, asgari ödeme tutarı, son ödeme tarihi ve toplam borç tutarı gibi tüm bilgileri internet üzerinden bankacılık hizmetini kullanarak halledebilirsiniz. Dilerseniz her ay düzenli olarak adresinize borç ve ödeme bilgilerinizin gelmesini isteyebilirsiniz. Hatta hesap hareketleri tutarını da isteyebilir ve günlük hesap hareketlerinizin dökümünü görebilirsiniz. Eğer normal fatura istemiyorsanız borç bilgilerinizi e fatura olarak da istemeniz mümkün. Böyle vermiş olduğunuz mail adresine aylık olarak güncel borç tutarı ve son ödeme tarihi gelecektir.

Hesap kesim tarihinden önde yatırılan borçlar sizin kredi notunuzu yükselteceğinden American Express kartlarıyla yaptığınız harcamaların son ödeme tarihlerine dikkat etmeniz gerekecektir. Güncel ödeme bilgilerinizi ve hesap kesim tarihinizi müşteri hizmetlerinden de isteyebilirsiniz. Dilerseniz hesap kesim tarihinizi müşteri hizmetlerinden değiştirebilir ve borç bileğilerimizle ilgili soruları yöneltebilirsiniz.  Borç bilgisi için mobil bankacılık hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Nakit avans işlemleri için aylık borcunuza yansıtılan faiz oranları sahip olduğunuz karta göre değişkenlik gösterebilir. American Express kredi kartının ekstresini sorgulama işlemi için bireysel bankacılık hizmetlerinden yararlanmalı ve kendiniz için bir internet bankacılığı şifresi belirlemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Burgan Bank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

American Express Kredi Kartı Mobil Uygulama

American Express kredi kartıyla işlem yapmak artık her yerden mümkün olacak. Çünkü mobil cihazlarınız için tasarlanmış olan bankacılık uygulamasıyla, birçok bankacılık işlemlerini gittiğiniz yerde anında yapabileceksiniz. Bankanızı cebinizde taşıyacağınız mobil uygulama sizi hızlandıracak ve size zaman kazandıracaktır. Mobil uygulamayı kullanarak kredi kartı hesap özetinizi öğrenebilir, kalan kullanılabilir bakiyeyi öğrenebilir, ödemeniz gereken asgari ücreti görebilir, havale ve EFT gibi işlemler yapabilirsiniz. Başka bankalara yaptığınız EFT işlemlerini telefonunuzdan günün her saati yapsanız bile mesai saatleri içerisinde diğer bankaya havale olacağını unutmamalısınız. Aynı banka için yaptığınız havaleler mobil üzerinden anında diğer hesaba geçecektir. Ayrıca mobil bankacılığı kullanarak borç ödeme işlemlerini de yapabilir ve su, elektrik gibi faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verirseniz kart içerisinden ödemeleriniz her ay kendiliğinden çekilecektir.

Mobil bankacılığı kullanmak için telefonunuzun hangi işletim sistemine sahip olduğunun bir önemi yoktur. Hem İOS hem de Android üzerindeki marketlerden American Express mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Böylece 7/24 bankacılık hizmetiniz cebinizde olacağından işlemlerinizi pratik bir şekilde halledebilirsiniz. American Express kredi kartı Android uygulaması başarılı ve kolay kullanılabilir arayüzü sayesinde Android severlerin kolaylıkla kullandığı bankacılık uygulamalarından biri oluyor diyebiliriz. Böylelikle Android severler takılmadan kişisel bankalarını yanında taşıyabiliyor. American Express kredi kartı İOS uygulaması da App Store içerisinden kolaylıkla indirebileceğiniz bir uygulama. Üstelik App Watch içerinde de çalışan bu uygulamayla bankacılığın en hızlısını cebinizde taşıyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mobil bankacılık işlemlerini hızlı yapabilmeniz için telefonunuzdaki güncellemeleri de yapmayı unutmamalısınız. Ertelediğiniz güncellemeler olursa uygulama doğru çalışmayabilir. Güncellemelerden sonra açtığınız uygulama tamamen basit bir arayüze sahip olduğu için sorunsuz çalışacaktır. Böylece kolaylıkla kredi kartınızdaki tüm hesap özeti bilgilerini telefonunuzdan da görecek ve havale, EFT gibi işlemler için ATM’ye gitmenize gerek kalmayacaktır. Sıra beklemeden siz de mobilden istediğiniz an işlemleri en hızlı şekilde yapabileceksiniz.

American Express Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri

American Express kredi kartı müşteri hizmetleri numarası sayesinde siz de yetkili biriyle telefonda konuşarak sorularınıza çok daha kısa sürede çözüm arayabilirsiniz. 0212 310 23 15 numaralı hattı arayarak çok daha kısa sürede yetkili birine bağlanabilirsiniz. Membership Rewards puanları ile çok fazla farklı avantajlardan yararlanabileceğiniz bu kart içerisinde birbirinden farklı işlemleri tek seferde müşteri hizmetleri hattını kullanarak yapabilirsiniz. Örneğin borç ve esktre bilgilerinizi, asgari ödeme tutarınızı ve kartınızı son ödeme tarihi gibi bilgilerini müşteri yetkilisinden öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde kredi kartı kayıp ve çalıntı bildirimleri için de mutlaka müşteri yetkilisiyle irtibat halinde olmalısınız. Kartınızı iptal etmek istediğiniz zaman müşteri yetkilisi size yardımcı olacaktır. Görüş öneri ve şikayetler için de yine yetkililerle irtibat kurmak isteyebilir, yeni kart talebi ya da şifre talebi, sms bilgilendirmesi gibi işlemler için müşteri danışmanına bağlanmak isteyebilirsiniz.

American Express kredi kartı müşteri temsilcisine direk bağlanma hizmeti için biliyorsanız alan kodunu tıklamanız yeterli olacaktır. Ancak zaten telesekreterin yönlendirmesiyle en hızlı şekilde ilgili birime bağlanabileceğinizi ve vakit kaybetmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır

American Express Kredi Kartı Kampanyaları

Ayrıcalıkların yeri olan American Express sayesinde siz de yeni kampanyaları ve kart imkanlarını görebilirsiniz. Hiçbir zaman sonlanmayan kampanyalarıyla sizi sürekli eğlendiren ve size kazandıran American Express, bilinen birçok markada büyük indirimler ve avantajlar sağlamaktadır. Hem giyim markalarında hem beyaz eşya alışverişinde hem de seyahatlerde kullanabileceğiniz avantajları olan Amrican Express ile artık gezmek ve alışveriş yapmak çok daha hesaplı bir hale geliyor diyebiliriz. American Express kredi kartı avantajları için siz de kartın güncel web sitesine girerek yakın zamandaki kampanyalara göz gezdirebilirsiniz.

Hem bireysel kartlar için hem de ticari kartlar için fırsatlar oluşturan American Exprss’de bu kampanyaların kullanım tarihi yani geçerlilik süresi de oldukça uzun oluyor. Böylece kart avantajları saymakla bitmiyor ve nakit faizlerden yararlanırken bir yandan da kredi kartının diğer kampanyalarını kullanabiliyorsunuz. American Express kredi kartının kampanyaları 2018 senesinde özellikle beyaz eşya ve giyim ağırlıklı olduğu için mutlaka ilginizi çekecek bir kampanya bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

American Express Borç Taksitlendirme

American Express kredi kartının borcu nasıl taksitlendirilir sorusu için öncelikle karttaki borcunuzu ve ödeme imkanlarınızı detaylı olarak bilmeniz gerekir. Yapılandırma dediğimiz borç erteleme, kartın kendi taksitlendirmesi dışında bankanın siz ödeyemediğiniz için ikinci kez yaptığı taksitlendirme, yeniden düzenlemedir. Buradaki taksitlendirme tamamen sizin ödeme imkanlarınız doğrultusunda oluşturulur ve aylık ne kadar ödeyebilecekseniz buna göre bir taksit programı belirlenir, faiz oranları da hesaplanır. Önemli olan yapılandırılmış taksitte borcun gecikmemesi gerektiğidir. Aksi durumda borç gecikirse üçüncü kez bir yapılandırma söz konusu olmaz. Borç bu nedenle avukata gider.

American Express kredi kartı borç yapılandırma işleminin avukata gitmesi demek, borçlunun kendi borcunun üzerine bir de avukatlık masrafını ödemesi demektir. Bu nedenle avukatlık masrafıyla beraber çok daha yıpratıcı bir maddi miktar çıktığından ikinci yapılandırmayı çok iyi değerlendirmek ve borcu gerçekten bir gün bile geciktirmemek gerekir. Aksi durumda yapılandırmayı kaybetmenin sonuçları daha da üzücü olabilir.

American Express Kredi Kartı Borç Erteleme

American Express kredi kartının borcu nasıl ertelenir sorusu için danışacağınız müşteri yetkilisi size gerekli olan açıklamaları yapacak ve telefon üzerinden de hizmet verecektir. Mobilden danışabileceğiniz yetkili borç erteleme talebinizi aldığı zaman bir daha bu borcu erteleyemeyeceğinizi bilmelisiniz. Kredi kartı borcunuzu ertelediğiniz zaman uygulanacak olan faiz miktarını da öğrenebilirsiniz. Her bankanın uyguladığı faiz oranları düşük olacağından American Express sizi zorlamayacak faiz oranları uygulamaktadır. Kart borcunu ertelediğiniz zaman bunu gününde ödemeniz gerektiğini ve ikinci kez yapılandırmadan sonra tekrar ödeme yapamayacağınızı bilmelisiniz. Borçlarınızı ödedikten sonra dilerseniz hesap kesim tarihinizi de ertelemek için talepte bulunabilirsiniz.

American Express kredi kartı borç atlatma işleminin sonucunda zararlı çıkabileceğinizi ve ekstra faiz ödemek zorunda kalacağınızı unutmamalısınız. Faiz ödeyeceğiniz durumlarda bunun miktarlarını da bankanın müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz.

American Express Kredi Kartı Limit Arttırma

American Express kredi kartı limitini yükseltme işlemi için limit arttırma talebinde bulunmanız gerekir. Hem kart limitini arttırabilir hem de nakit avans limitinizi arttırabilirsiniz. Nakit avans limitlerinizi arttırdığınız zaman uygulanacak faiz oranları da değişmeyecektir. Kredi kartı limitinizi arttırmak için müşteri yetkilisine bağlanabilir ya da taleplerinizi internet üzerinden, sms aracılığıyla da iletebilirsiniz. American Express kredi kartının limitini sms ile arttırma işlemi için de sms numarasını internetten öğrenebilirsiniz. Talepleriniz kısa sürede işlenecek ve limitiniz arttığı zaman size sms ya da mail yoluyla bilgilendirme gelecektir.  American Express kredi kartı limit aşımı olmaması için otomatik durma talimatı da verebilirsiniz. Böylece limit aşımı olmadan kartınızı dilediğiniz zaman kullanabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ÖĞRENCİYE KREDİ KARTI ÖNERİLERİ (En Uygun Faizli 7 Banka)

American Express Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi

American Express kredi kartının nakit çekim faizi ne kadar sorusu için müşteri danışmanına başvurabilirsiniz. İnternet üzerinden de nakit çekim faizini öğrenebilirsiniz. Hiçbir formalite ile uğraşmadan nakit çekim faizini kolaylıkla yapabileceğiniz banka içerisinde yetkiliye ulaşmak için 444 0 700 numaralı hattı arayabilirsiniz. Garanti Paramatik, Garanti Cep ve Bonus Flaş kanallarını kullanarak nakit avans talebinde bulunabilirsiniz. Aylık taksit tutarını ekstreniz üzerinden kolaylıkla takip edebilir ve nakit avanslarınızı taksit olarak ödeyebilirsiniz. Anında nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için uygun faiz oranlarıyla siz de bir an önce başvurabilirsiniz.

American Express kredi kartı nakit çekim miktarı da kart limitiniz kadardır. 1000 TL üzerinden hesaplayacak olursak 5 taksit sayısıyla geri ödeme yapacaksanız taksit tutarınız aylık olarak 213 TL olacaktır. Faiz tutarı 67 TL civarında olacağı için toplam ödenecek tutar sadece 1.067 TL olacaktır. Böylece 1000 TL için ödediğiniz taksit 5 ay için çok küçüktür. 12 taksit için ödediğiniz faiz miktarı da sadece 95 TL olacaktır. Böylece düşük oranlara sahip olduğunu söyleyebileceğimiz American Express kredi kartı için kolaylıkla nakit çekim talebi verebilirsiniz.

Nakit çekimlerinizde taksit tutarını geciktirmemeye dikkat edin. Çünkü taksit tutarını geciktirdiğiniz zaman gecikme faizi ödemeniz gerekir. Gecikme faizi de diğer bankalara göre daha düşük olduğu için iç rahatlığı ile nakit çekmek isteyebilirsiniz. Nakit çekimlerinizi yapmadan önce hangi bankamatiklerden çekebileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Size en yakın bankamatiğe giderek anında hesabınıza geçmiş olan nakit paranızı kolaylıkla çekebilirsiniz diyebiliriz.

American Express Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

American Express kredi kartı taksitli nakit çekim faiz oranı da değişmediği için aynı miktarlarda ödeme yaparsınız. Yani nakit çekim faiz oranıyla taksitli nakit çekim faiz oranı aynıdır. Az önce yukarıda verdiğimiz 1000 TL örneğiyle bunu anlayabilirsiniz. Kolaylıkla alabileceğiniz bu nakit çekimler için zor prosedürlerle uğraşmayacak ve kolaylıkla paranızı çekebileceksiniz. Nakit avans çekimi için detaylı bilgiyi müşteri danışmanlarına sormayı unutmamalısınız.

American Express kredi kartı taksitli nakit çekim vade seçenekleri de genelde ikiye ayrılmıştır. Bunlar 5 ay ve 12 ay olarak geçer. 5 ay için faiz tutarı 1000 TL için 67 TL olurken, 12 ay için de 95 TL olarak geçmektedir. American Express’in ayrıcalıklı dünyasında yer almak için siz de nakit çekim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Nakit çekim fırsatlarını kaçırmamak için American Express’in web sitesine de bakabilirsiniz.

American Express Kredi Kartı Kapatma

American Express kredi kartı nasıl kapatılır sorusu için yapmanız gereken tüm borçlarınızı ödemektir. Borçlarınızı kapatmadan ya da devam eden taksitlerinizi bitirmeden American Express kredi kartınızı kapatamazsınız. Kredi kartını kapatmak için sadece sizin başvuru yapmanız gerektiğini ve bir başkasının sizin adına kapatma talebinde bulunamayacağınızı bilmelisiniz. Kart kapatma işlemlerinden sonra kart tamamen geçersiz olacaktır.

American Express kredi kartının iptali işlemi için kartınızın kayıp ve çalıntıysa buu da bildirmeniz gerekecektir. Kart taleplerinin değerlendirildiği sürede kayıp ve çalıntı işlemleri de değerlendirilecektir. İptal edilen kartlardan sonra tekrar aynı isimle yeni bir kart talebinde bulunabileceğinizi de bilmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.