Alternatif Bank Telefondan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Hızlı Başvuru)

 
Alternatif Bank Telefondan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Hızlı Başvuru)
 

Abank, diğer bir bilinen adıyla Alternatifbank telefondan kredi başvurusu hizmetini sağlayan bankalar arasındadır. Yirmi yıldan daha uzun bir süredir hizmet veren banka, yeni nesil bankacılık sektöründe gelişen teknolojileri takip etmekte ve ürünlerine entegre etmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden pek çok işlem hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmekte ve Alternatifbank kredi başvurusu için şubelere gitmeye gerek kalmamaktadır.  Ülke genelinde 60’ın üzerinde şubesi bulunan banka, ticari yatırım konusunda da büyük başarılar elde etmiştir. Körfez Bölgesi’ndeki ticari sermaye ve ülkemize yatırım yapmak isteyen bireysel yatırımcılara hizmet veren, çok yönlü bir bankadır. Abank şubeleri ziyaret edilerek gerçekleştirilecek kredi başvuruları, zaman kaybedilmesine neden olabilir. Bunun yerine SMS ile kredi başvurusunda bulunmak mümkündür.

   

Alternatifbank SMS ile Kredi Başvurusu

Abank dijital bankacılık anlamında kendisini sürekli geliştirmekle beraber, SMS ile kredi gibi yaygın hizmetleri de sunmaya devam etmektedir. Bireysel ihtiyaç kredilerine başvuru için şubelerde sıra beklemeye gerek kalmadan, tek bir kısa mesaj ile başvuru yapılabilir. Abank müşterisi olmayan kişiler de SMS ile kredi başvurusu yapabilmektedir. Her banka, SMS ya da mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilecek kredi başvurularında belirli bir limit koymaktadır. Abank için SMS kredi maksimum limiti 40.000 TL’dir. 40.000 TL’den daha fazla kredi kullanmak isteyenler, bankanın diğer kredi ürünlerini incelemek ve başvuru yapmak adına şubeleri ziyaret etmek zorundadır.

36 aya kadar vade verilebilen SMS kredisine başvuru yapacak kişiler “KREDI” yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak T.C Kimlik Numarasını yazmalıdır. Hazırlanan mesaj 4055’ gönderilmelidir. Müşterilerden gelen SMS kredi başvuruları, yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede cevaplanabilmektedir. Müşterilere geri dönüş de SMS olarak gerçekleştirilmektedir. Banka tarafından gönderilecek SMS’de ne kadar kredi kullanılabileceği ve vade süresinin ne kadar olacağı konusunda bilgiler bulunmaktadır.

Alternatifbank SMS Kredi Şartları

Abank SMS ile kredi başvuruları için çok fazla şart talep etmemektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin, kredi notlarına göre kredi kullanabileceklerini bilmeleri gerekir. Maksimum kredi tutarı 40.000 TL olacaktır. SMS ile onay alan kişiler, herhangi bir kefil ya da ipotek işlemine gerek kalmadan başvuru işlemlerini tamamlayabilir. Belge olarak yalnızca kimlik belgesi, gelir belgesi ve adres teyit edecek isme kayıtlı fatura talep edilmektedir. SMS onayından sonra en kısa sürede şubeler ziyaret edilerek, kredinin hesaba yatması sağlanabilir. SMS ile gerçekleştirilen başvuru bir ön başvurudur. SMS onayı alındıktan sonra kredinin hesaba yatması için istenen belgelerin şubeye teslim edilmesi gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Denizbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme (Hızlı Yol)

Abank Telefon ve İnternet Bankacılığı

Abank internet üzerinden de kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. İnternet bankacılığı kredi sorgulama için de kullanılabilir. SMS kredisi ya da herhangi bir kredi için başvuru yapılmadan önce, bankanın internet sitesinde yer alan hesaplama araçları kullanabilir. Bu araçlar tarafından elde edilecek sonuç kesin sonuç olmasa da gerçeğe yakın bir sonuç olacaktır.

Kredi başvuruları ile ilgili akla takılan sorular olduğunda, şubelerden destek alınabilir. Gün içerisinde şubeleri ziyaret edecek zamanı olmayan kişiler ise telefon bankacılığından bilgilendirme hizmeti alabilirler. Abank telefon bankacılığı 444 0 055 numarası ile hizmet vermektedir. Bankanın mesai saatlerinde ve mesai saatleri dışında telefon bankacılığı ile müşteri temsilcilerine ulaşılabilir. Yapılan kredi başvurusunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için de telefon bankacılığı kullanılabilir. SMS ile kredi başvurusuna kısa bir süre içerisinde dönüş almamış olan kişiler, telefon bankacılığından başvuru süreci ile ilgili sorunlar hakkında bilgi alabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.