Alabaraka Türk’ten Otomatik Ödeme Talimatı Verene Bonus

 
Alabaraka Türk’ten Otomatik Ödeme Talimatı Verene Bonus
 

Farklı tarihe ait son ödeme tarihli faturaların takibini müşterileri adına yapmak ve müşterilerine yaşam konforu kazandırmak için bankaların sunduğu hizmetler arasında otomatik fatura ödeme hizmeti yer almaktadır. Faturaların son ödeme tarihini kaçırmamak ve bunun için gecikme faiziyle ya da açma – kapama bedeliyle fatura ödeme cazasına maruz kalmamak için finans ilişkisi kurulan bankalara otomatik ödeme talimatı verilebilir. Bu hizmeti sunan bankalardan biri de Alabara Türk olmaktadır. Albaraka Türk otomatik fatura ödeme talimatı hizmeti sayesinde; müşterilerinin fatura sırasınde bekleme, fatura gününü takip etme ya da kaçırma gibi dertlerden kurtulmasını, son ödeme tarihi gelen tüm faturaların anında ödenmesini sağlamaktadır.

   

Albaraka Türk’e Otomatik Fatura Talimatı Vermek

Albaraka fatura ödeme işlemleri bankanın şubelerinden, internet bankacılığı aracılığıyla, mobil şubelerinden, ATM’lerinden ya da telefon bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir. Albaraka Türk’e otomatik fatura ödeme talimatı verilerek; kişinin var olan hesabından ya da kredi kartından son ödeme tarihi gelen faturaların ödenmesi sağlanmaktadır. Bankanın anlaşmalı olduğu kurumlara ait tüm faturalar kişi adına, kişinin vadesiz TL hesabı ya da kredi kartı aracılığıyla ödenmektedir. Cep telefonu, elektrik, su, doğalgaz ve telekomünikasyon faturaları, Albakara Türk’e verilecek otomatik fatura ödeme talimatıyla ödenebilir.

Albaraka Türk Fatura Ödeyen Hesap

Albaraka Türk aracılığıyla otomatik fatura ödeme talimatı verildiğinde, fatura tutarları kişinin vadesiz mevduat hesabından ya da varsa kredi kartı üzerinden ödenmektedir. Otomatik ödeme talimatı bulunan hesapta yeterli bakiye bulunmadığında, fatura ödemelerinin zamanında yapılabilmesi için Albaraka Türk’ün sunduğu Fatura Ödeyen Hesap hizmetinden yararlanılabilir. Ürün başvurusu için bankanın şubeleri, ATM’leri, mobil ve internet bankacılığı ile Albaraka Türk iletişim numaraları kullanılmalıdır. Fatura ödeyen hasap ürününün amacı; hesabında fatura ödenmesi için yeterli bakiye bulunmayan kişilerin kendilerine belirlenmiş bir limit dahilinde otomatik olarak fatura ödemelerini gerçekleştirmektir.

Fatura Ödeyen Hesap Ürününün Özellikleri

Albaraka Türk yurtdışı şubeleri ve yurtiçi şubeleri ile ATM’ler ve internet üzerinden başvurulabilecek fatura ödeyen hesap ürününün özellikleri;

  • Fatura Ödeyen Hesap ürünü, Albaraka Türk’ün tahsilatını yaptığı tüm fatura üreten kurumların faturaları için geçerlidir.
  • Ürünün tanımlanmış olduğu müşteriye tüm otomatik fatura ödeme talimatları için bir limit belirlenir ve o limit üzerinden ödeme yapılır.
  • Albaraka Türk’e otomatik ödeme talimatı veren ve de fatura ödeyen hesap limiti aktif
    olan kişilerin faturaları, faturanın son ödeme günü geldiğinde hesapta yeterli bakiye olmadığı takdirde, fatura ödeyen hesap üzerinden ödeme gerçekleştirilir.
  • Fatura ödeyen hesap üzerinden fatura tutarları ödendiğinde, fatura tutarları haricinde, her fatura için 2 TL + BSMV ( 10 Kuruş) borç oluşturulur.
  • Hesap üzerinden ödenen faturaların geri ödemesi, 1 ay sonra olur.
  • Kişi şayet 1 ay ve üzerinde fatura ödeyen hesabında risk bakiyesine ulaşmışsa, yani kapatılmamış borcu bulunuyorsa, bir sonraki ayın fatura bedeli fatura ödeyen hesap limitinden düşülmemektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  GENÇDES Projesi Hakkında Geniş Bilgi

Bankalara Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Verme

Albaraka Türk ve diğer bankalara şubeler aracılığıyla otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi istendiğinde, ödenmesi istenen faturaların son aya ait dokümanları ile birlikte bir dilekçe yazılmalıdır. Yazılacak dilekçede, ödenmesi istenen fatura kurumları ve faturaların ödeneceği hesap ya da kredi kartı numarası bildirilmelidir. Bankalara ait dilekçe örnekleri, İş Bankası otomatik ödeme talimatı dilekçe örneği, olduğu gibi yazılarak aratılıp, internet üzerindeki örnekler dahilinde bankaya verilebilir. Otomatik fatura ödeme talimatı ile faturaların son ödeme gününü kaçırma ve bunun sonucunda gecikme faizi ödeme sorununa son verilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.