Akbank Telefondan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Axess Ek hesap)

 
Akbank Telefondan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Axess Ek hesap)
 

Akbank telefondan kredi başvurusu taleplerini kısa bir sürede onaylayan bankalar arasında yer almaktadır. Bankanın çok çeşitli kredi ürünlerine, birkaç dakika ayırarak ön başvuru yapılabilir. Şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunabilmek, banka müşterilerinin en çok memnun kaldığı konulardan birisidir. Günlük hayatın yoğunluğu içerisinde banka şubelerine gitmek ve sıra beklemek, oldukça yorucu ve zaman alıcı bir süreç olabilmektedir. Bunun yerine müşteri hizmetleri, SMS ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden başvuru yapılabilmesi, kredi başvuru sürecinin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olur. Akbank anında kredi hizmetlerinden yararlanmak isteyenler, şubelerden başvuru yapmak yerine bu yöntemleri tercih edebilir. Bankanın sunduğu kredi ürünlerinin çoğunda telefondan gerçekleştirilen başvurular kabul edilebilmektedir.

   

Akbank Direkt İle Kredi Başvurusu

Akbank Direkt, bankanın mobil uygulamasına verilen isimdir. Android, iOS ve Windows işletim sistemlerine sahip telefonlar, uygulama marketlerinden bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirler. Uygulama üzerinden şubelerde gerçekleştirilen pek çok bankacılık işlemi yapılabilmektedir. Mobil uygulama üzerinden sunulan bir kredi fırsatı da bulunmaktadır. Akbank Direkt kredi başvurusunda bulunmak isteyenler, ne kadar kredi kullanacaklarını telefonlarını sallayarak kolayca öğrenebilmektedir. Akbank İhtiyaç Kredisi için başvuru yapacak olan kişiler, uygulama ile başvuru yaparak anında onay alabilir. Kredi tutarı da en kısa sürede müşteri hesabına aktarılmaktadır. Bu hizmet kullanılarak taşıt kredisi, konut kredisi ve artı para başvurusu da yapılabilmektedir. Uygulama ile yapılacak kredi başvurularından onay alındıktan sonra, belge teslimi için banka şubelerinin ziyaret edilmesi gerekebilmektedir.

Akbank Kredi Ekspres Hattı

İnternet erişimine her zaman sahip olunamayabilir. Acil kredi ihtiyaçları için hemen başvuru gerçekleştirmek isteyenler kredi ekspres hattına başvurabilirler. Bankanın sahip olduğu bu iletişim kanalı, yalnızca kredi başvurusunda bulunmak isteyenler için ayrılmış olan özel bir hattır. Bütçeye uygun ihtiyaç kredisinin belirlenmesi için bankanın araması da beklenebilir. Bu hat üzerinden avantajlı güncel kredi kampanyaları hakkında bilgilendirmeler de yapılmaktadır. Bu hizmetten isteğe bağlı olarak yararlanılabilir. Müşteriler doğrudan kredi uzmanlarına yönlendirilmektedir. Bu sayede, kredinin geri ödeme planı ya da diğer detaylar hakkında akla takılan tüm sorular cevaplanabilmektedir.

SMS İle Kredi Başvurusu

SMS kredi veren bankalar, tek bir kısa mesajla istenilen miktarda kredi için başvuru işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Akbank da SMS ile kredi başvurularını kabul etmektedir. SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için kısa mesajların 4425’e gönderilmesi gerekmektedir. Ne kadar kredi kullanabileceği hakkında fikir almak isteyenler, “Kredi” yazdıktan sonra boşluk bırakarak T.C kimlik numarasını yazmalı ve  4425’e göndermelidir. SMS ile geri bilgilendirme yapıldıktan sonra, kimlik belgeleri ile şubelere gidilerek kredi başvurusu kefilsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. SMS kredi ile gerçekleştirilen başvurular ile yalnızca ihtiyaç kredisine başvuru yapılabilmektedir. Maksimum kredi tutarı 20.000 TL’dir. Vade süresi ise maksimum 36 ay olarak belirlenebilmektedir. 20.000 TL’nin üzerindeki kredi başvuruları için şubelerin ziyaret edilmesi gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  HSBC Bireysel Emeklilik Hizmeti Hakkında (HSBC Bank Bireysel Emeklilik Başvurusu)

Kredi Notu Öğrenme

Akbank Direkt kullanıcıları, kredi başvurusunda bulunmadan önce birkaç adımla kredi notlarını öğrenebilmektedir. Sorgulama işlemi için Kredi Kayıt Bürosu’na dilekçe ile başvurulmasına gerek kalmamaktadır. Sorgulama işlemi sonucunda elde edilecek bilgiler, Kredi Kayıt Bürosu tarafından bankaların bildirimleri esas alınarak hazırlanmış raporlardır. Geçerlilik ve güncellik konusunda herhangi bir sorun oluşmaması için doğrudan kurum veri tabanından bilgiler ulaştırılmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler şubeleri ziyaret edebilir ve Akbank Direkt İnternet giriş sayfasını da kullanabilir. Sorgulama işlemi belirli bir ücret karşılığında gerçekleştirilmektedir. Uygulama üzerinden yapılacak sorgulamanın ücreti, banka hesaplarından tahsil edilebilir.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.