5 Bin TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir? (Faizsiz Kredi Nasıl Çekilir)

 
5 Bin TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir? (Faizsiz Kredi Nasıl Çekilir)
 

Bankalar, KOSGEB destekli olarak faizsiz kredi fırsatları sunsalar da ticari kuruluş oldukları için verdikleri kredilere faiz uygularlar. Bazı bankalar otomatik ödeme talimatı veren müşterilerine küçük miktarlarda faizsiz kredi fırsatı tanısa da, 5 bin TL faizsiz kredi veren bankalar katılım bankaları ile sınırlı kalmaktadır. Katılım bankalarından yararlanmak isteyen kişiler parayı nakit olarak değil, diledikleri hizmetin faturasını ibraz etmeleri halinde temin edebilmektedirler. Bu yazımızda, 5 bin TL nakit ihtiyaçları için ülkemizde faaliyet gösteren bankaların uyguladıkları vade ve faiz oranlarını inceleyeceğiz.

   

Ziraat Bankası 5 Bin TL Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası, 5 bin TL tüketici kredisine %1,32 oranında faiz uygulayarak 48 aya kadar geri ödeme imkanı sunuyor. Uygun faiz oranlı bu krediye başvurmak için banka şubeleri, Ziraat web sitesi, Ziraat Mobil uygulaması, internet şubesi, ATM’ler ve müşteri hizmetleri kanallarını kullanabilirsiniz. Krediniz onaylandığı zaman imza işlemleri için şubenize giderek elden veya banka hesabına 5 bin TL kredinizi alabilirsiniz.

Halk Bankası 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası, %1,35 faiz oranı ile 48 aya kadar vade imkanı tanıyarak ihtiyaç kredisi hizmeti vermektedir. Bu cazip krediye başvuru yapmak için;

 • Halkbank Bireysel İnternet Şubesi
 • Mobil Şube
 • Halk Diyalog
 • 3452’ye SMS servisi
 • Halkbank Şubeleri

kanallarını kullanmaları yeterli olmaktadır.

Vakıfbank 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi ürününü kullanmak isteyenler, 48 ay vade ve %1,75 faiz oranı ile ipoteksiz olarak 5 bin TL nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Taksitli ihtiyaç kredisi başvuruları Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank ATM’lerinden, Vakıfbank web sitesinden, Vakıfbank Mobil ve İnternet Şubesinden yapılabilmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Yapı ve Kredi Bankası, ihtiyaç kredisi kapsamında 5 bin TL kredi kullanmak isteyenlere %1,71 faiz oranı uygulayarak 24 aya kadar vade yapmaktadır. Yapı ve Kredi Bankası müşterileri banka şubesine gitmeden internet veya mobil şube üzerinden başvuruda bulunabilirken, Yapı ve Kredi Bankası müşterisi olmayanlar internet sitesi aracılığı ile başvuruda bulunabilmektedir. Dileyenler Yapı ve Kredi Bankası şubelerine, iletişim merkezine, ATM’lere ve 4411 SMS hattına kredi başvuruda bulunabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Senetle Beyaz Eşya Nasıl Alınır? Elden Taksit Beyaz Eşya Satan Firmalar

Garanti Bankası 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

5 bin TL nakit ihtiyacı için Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,89 olarak belirlenmiştir. 48 ay vade imkanı sunulan ihtiyaç kredilerine banka şubeleri, mobil şube, internet şubesi, ATM’ler, müşteri hizmetleri, SMS hattı ve Garanti web sitesi aracılığı ile başvuruda bulunulabilmektedir.

Denizbank 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Denizbank, otomatik ödeme talimatı veren müşterilerine faizsiz 1.000 TL kredi vermektedir. 5 bin TL kredi için Denizbank 12 ay vade için %1,74, 24 ay vade için %1,81, 36 ay ve 48 ay vade için %1,84 faiz oranı belirlemiştir. Denizbank şubelerinden, ATM’lerinden, web sitesinden, mobil ve internet şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İş Bankası 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

5 bin TL nakit ihtiyacı için İş Bankası 12 ay vade ve %1,59 faiz oranı ile hizmet vermektedir. İş Bankası ihtiyaç kredisine başvurmak için;

 • İşCep uygulamasını
 • Bireysel internet şubesini
 • Bankamatikleri
 • Telefon şubesini
 • İşTablet’i
 • İş Bankası şubelerini

kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank, 5 bin TL tutarında ihtiyaç kredileri için %1,33 faiz oranı belirlemiştir. 48 ay vade imkanı tanıdığı ihtiyaç kredisi ürününe başvuruda bulunmak isteyenler banka şubelerini, web sitesini ve ATM’leri kullanabilirler.

Akbank 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

5 bin TL İhtiyaç Kredisi için Akbank vade sayısına göre faiz oranı belirlemiştir. 0 – 12 ay vade süresi için %1,81 olan faiz oranı, 13-48 ay arasında %1,77 olmaktadır. Akbank internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi mobil şubeden, internet şubeden, banka şubelerinden, banka ATM’lerinden ve banka SMS hattından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredinizi teslim almak için banka şubelerine gitmeniz ve gerekli evrakları imzalamanız gerekmektedir.

İNG Bank 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi

5 bin TL ve altı nakit ihtiyaçları için İNG Bank Mini Kredi ürünü %1,84 faiz oranına ve 48 ay vade seçeneğine sahiptir. İNG Bank şubelerinden başvuruda bulunabileceğini gibi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunarak 5 dakika içerisinde kredinizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.