2019 PTT Çalışma Saatleri Ve Tatil Günleri (Ptt Çalışma Saatleri)

 
2019 PTT Çalışma Saatleri Ve Tatil Günleri (Ptt Çalışma Saatleri)
 

Günümüzde bankalar aracılığı ile yapılan birçok işlem PTT aracılığı ile de yapılmaktadır ve bu nedenle PTT çalışma saatleri 2018 yılı için en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Fatura ödeme, para gönderme, Kargo veya dosya gönderimi, e-devlet şifresi alma gibi pek çok hizmet sunan PTT, devlete bağlı bir kurum olarak oldukça geniş ve güvenilir hizmetler sunmaktadır.  2018 yılında PTT şubelerinin açılış saati 08.30 ve kapanış saati 17:00 olarak belirlenmiştir. PTT çalışma saatleri öğle tatili haricinde 08:00-17:00 arasında devam etmektedir. PTT şubelerinin öğle tatili 12:30-13:30 arasında verilmektedir. Türkiye’nin her ilinde ve ilçesinde bulunan PTT şubeleri, birçok işlemi ücretsiz olarak yapmasından dolayı özellikle hafta başı ve sonlarında oldukça kalabalık olabilmektedir. PTT çalışma saatleri cumartesi ve pazar günleri bulunmamakta ve resmî tatil olduğu için kapalı olmaktadır.

   

PTT Tarafından Sunulan Hizmetler

Bankalar öğretir ile yapılan birçok işleminin PTT aracılığı ile de yapılabilmesi ve daha birçok alanda hizmet vermesi sebebiyle birçok kişinin işlemleri için tercih ettiği bir kurumdur.

Posta Hizmetleri: PTT tarafından sunulan hizmetler içerisinde yer alan posta hizmetleri sayesinde kargo ve VIP kargolarınızı oldukça uygun fiyatlara gönderebilirsiniz.  Bunun yanı sıra mektup, tebrik kartı, telgraf, faks ve acele posta gönderimi de yapabilirsiniz.

Havale İşlemleri: PTT aracılığıyla Yurtiçi ve yurtdışı Türk lirası ve döviz havalesi yapabilirsiniz. PTT posta çeki hesabınız bulunuyorsa para yatırabilir, çekebilir ve aktarma yapabilirsiniz.

Anlaşmalı Bankalar İle Yapılan İşlemler: PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar için kredi kartı ödemesi, bireysel kredi ödemesi, nakit para yatırma, döviz yatırma gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Fatura Ödemesi: Elektrik, su, doğalgaz ve diğer tüm fatura ödeme işlemlerinizi PTT şubelerinden yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Esnaf Borçlarına Yapılandırma Nasıl Gerçekleştirilir? (Maliye Ve SGK Yapılandırma)

Abonelik İşlemleri: TÜRKSAT Kablo TV ve Kablo Net aboneliği, TTNET ve ADSL aboneliği, Smile ADSL aboneliği ve TürkNet ADSL aboneliği için PTT şubelerine başvurabilirsiniz.

Emekli Maaş Ve Sosyal Yardım Ödemeleri: devlet tarafından yapılan sosyal yardım ödemeleri PTT aracılığıyla yapılmakta olup emekli maaşları da PTT aracılığıyla alınabilmektedir.

Arama Kart Satışı: Türk Telekom, A Plus iletişim, Global iletişim, ikon Telekom gibi arama kartı satın almak istiyorsanız PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Sigorta İşlemleri: Zorunlu trafik sigortası, DASK, poliçe satışı, prim tahsilatı gibi birçok işlemi PTT üzerinden yapabilirsiniz.

E-devlet Şifresi: E-devlet şifresi alabilmek için PTT şubelerine uğrayabilirsiniz.

PTT Kargo Çalışma Saatleri 2018

2008 yılında PTT tarafından kurulan PTT Kargo, Türkiye’de kargo taşımacılığı alanında başarılı hizmetler vermektedir. Oldukça uygun fiyatlarla kargo taşımacılığı hizmeti sunan PTT kargonun 1019 adet merkez şubesi, 2729 adet alt şubesi bulunmaktadır. PTT kargo çalışma saatleri 2018 yılında 08:00-17:00 olarak hizmet vermektedir. PTT kargonun çalışma saatleri PTT ile aynı olup öğlen molası vermeyen şubeler için 08:30-17:00 arasındadır. PTT kargo çalışma günleri ve saatleri değişiklik göstermekte olup PTT Kargo Genel müdürlükleri cumartesi günü hizmet vermektedir. PTT Kargo Genel müdürlüklerinde çalışma saatleri 09:00-19:30 olup öğle molası verilmemektedir. PTT Kargo Genel müdürlükleri haricinde diğer PTT kargo şubeleri hafta sonu hizmet vermemektedir. Pazar günleri tüm PTT Kargo şubeleri kapalıdır. PTT kargo tarafından verilen hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Ödeme şartlı gönderi
 • PTT işyerinde teslim
 • Ücreti alıcıdan tahsil
 • Alma haberli gönderi
 • Sigortalı gönderi
 • Kontrollü teslim
 • Gidiş dönüş ücretli gönderi
 • Alıcının kendisine teslim edilen gönderi
 • Adresten alım özel hizmeti
 • Yurtdışı gönderileri
 • Acil gönderiler
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.