20 Bin TL Sermaye ile Açılabilecek İş Yerleri (Duyulmamış Fikirler)

 
20 Bin TL Sermaye ile Açılabilecek İş Yerleri (Duyulmamış Fikirler)
 

İşyeri açmak duruma göre çok maliyetli olabildiği gibi, düşük maliyetli olup oldukça karlı olan iş seçenekleri de bulunmakta. Sermayenizin büyüklüğü fark etmeksizin herhangi bir iş yeri açmadan önce doğru alanda yatırım yapabilmek için ciddi bir araştırma yapmak ve bilgi sahibi olmak gereklidir. Yeni bir iş kurmak için hali hazırda var olan bir işyerini kendi adınıza devralıp işletebilir, sıfırdan dükkan açarak kendi markanızı oluşturup, marka olarak büyüyüp gelişmek için ilk adımı atabilirsiniz, ya da zaten belirli bir düzeni olan ve size iş yerinizi açmanızda her aşamada yardımcı olacak olan franchise markalardan birini tercih edebilirsiniz. İş yerinizi açtıktan sonra da dikkatli adımlar atıp akıllıca hamleler yaparak çalışmaya başladığınız sektöre göre uygun şekilde reklamınızı yapabilirseniz, kara geçip işinizi büyütebilirsiniz. Kendi işinin sahibi olmak isteyen fakat hangi sektöre yatırım yapacağına bir türlü karar veremeyenler bu iş fikirlerini mutlaka incelemeli. İşte 20 bin TL ile açılabilecek iş yerleri ve karlı iş fikirleri hakkında detaylar…

   

 

Emlak-Gayrimenkul Danışmanlığı

Eğer emlakçılık ya da gayrimenkul alanında bilgi ve tecrübeniz varsa kendi emlak ofisinizi açıp gayrimenkul danışmanlığı yapabilirsiniz. Bilgi ve becerileriniz dahilinde çok güzel kazançlar elde edebileceğiniz bir iş önerisi olarak emlakçılık ya da gayrimenkul danışmanlığı yapmayı düşünebilirsiniz. Gayrimenkul satışlarından ya da kiralarından size kalacak olan komisyon güzel karlar elde etmenizi sağlayabilir. Ayrıca bu işi yapan büyük markalardan franchise alarak bayilik de açabilirsiniz.

 

Döner Dükkânı Açmak

Dönercilik hiç şüphesiz çok uzun yıllar daha ölmeyecek, hatta gelişip değişmeye devam edebilecek bir iş sektörü olacaktır. Döner, fast food alanında hem fiyat açısından uygun hem doyurucu hem de genellikle öğrenciler tarafından tercih edilse de her yaştan insanın damak tadına hitap edebilen bir yiyecek. Yurtdışında bile çeşitli ülkelerde birçok Türk esnaf dönercilik yaparak oldukça iyi kazançlar elde edebilmekte. Son zamanlarda sıradan döner dükkânları dışında franchise olarak çalışan birçok dönerci markası da mevcut durumda. Maliyetinin de düşük olduğunu hesaba katarsak, 20 bin TL ile dönerci açmak oldukça karlı bir iş fikri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama

 Çorbacı Açmak

Çorbacı dükkânı açmak da düşük maliyetli iş yeri açmak için en az dönercilik kadar mantıklı bir iş fikri olmaya aday. Çünkü çorba günün her saatinde ve öğününde yenen bir yiyecek olmasıyla birlikte, bebeklerden en yaşlı insanlara kadar herkesin rahatlıkla tüketebildiği ve sofraların olmazsa olmazı gözüyle bakılan bir yiyecektir. Çok çeşitli ve lezzetli çorbalar yapabilen bir dükkân açarsanız, bu iş sayesinde oldukça yüksek gelirler elde edebilmeniz mümkün.

 Çiçekçi Açmak

Eğer çiçek bakımı konusunda ve farklı çiçek türleriyle alakalı yeterli bilgiye sahipseniz, çiçekçi dükkânı açma fikrini değerlendirebilirsiniz. Anneler gününde, sevgililer gününde ya da herhangi bir özel günde en çok satın alınan hediyelerden biri olan çiçekler, sizin için de yeni bir iş kurma seçeneği olabilir. Eğer çiçekçilikle alakalı yeterli düzeyde bir bilginiz yoksa bile, küçük bir çiçekçi dükkânı için bu konuda yeterli bilgiye sahip bir personel almanız sizin için yeterli olacaktır.

Kiosk/Mobil Çay Konsepti

Mobil dükkân olarak bilinen küçük dükkânlarda çay-kahve satışı oldukça rağbet gören ve son zamanlarda oldukça popüler olan bir iş fikri. Bu iş fikrinin maliyetleri de oldukça düşük fakat dükkânınızı açtığınız lokasyonu iyi seçerseniz, gerçekten yüksek kar elde edebileceğiniz bir iş yeri açmış olursunuz. Takdir edersiniz ki ülke olarak çay ve kahveyi oldukça fazla tüketiyoruz. Buna ek olarak çayın da artık tek bir seçeneği yok, bitki çayları ya da aromalı çay/kahvelerle menünüzü zenginleştirip daha yüksek gelir elde etmeyi amaçlayabilirsiniz.

Waffle Standı

Waffle da ülkemizde son zamanlarda oldukça popüler olmuş ve daha da popüler olmaya aday Belçika asıllı bir tatlıdır. Hemen hemen her yerde görebileceğimiz waffle’cıların yanı sıra kafelerin menülerinde de waffle görebiliyoruz. Bu da demek oluyor ki aslında çoğu yerde waffle yiyebildiğimiz gibi, zorunlu bir ihtiyaç olmadığından dolayı konseptiniz ve yer seçimini çok iyi ayarlamalısınız. Waffle yapıp satmak, maliyeti de düşük olduğu için kar sağlaması açısından mantıklı ve düşük maliyetle yüksek kar elde edebileceğiniz bir iş fikri. Ayrıca büyük bir dükkân açmaktansa uygun yere açmanız şartıyla küçük bir stand bile size bu işten yeterli miktarda para kazandırabilir. Waffle standı açacağınız yerde satış yapabilme imkânınızın olması; yani merkezi bir yer olması gerekir ve etrafınızda waffle bulunan başka iş yerleri olmamalıdır. Farklı da bir konsept geliştirip, lezzetli waffle’lar yapabilirseniz kısa bir süre içerisinde oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.